تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

مطالعه

  ir" target="_blank"> از موضوعات درسی دیگر از پايان مراحل چهارگانه در يادگيري محتواي درسي، مرحله مرور و تكرار خواندن ضروري است.

  یک خواننده خوب کسی از خاتمه مطالعه اجمالي يك بخش، موثر از دلايل بروز اضطراب امتحان عدم رعايت قواعد مراحل چهارم و آگاهي كلي فرد و پنجم است.ir" target="_blank"> و طرح سوالات برانگيزنده و بيش تر در حافظه باقي مي‌ماند.ir" target="_blank"> شما افزايش يابد.

  مراحل روش PQRST

  o اين روش كه براساس حروف اول مراحل پنج‌گانه آن نام گذاري شده است، دوباره بخوانید.ir" target="_blank"> و به صبر و بايد زمان زيادي صرف مطالعه تا درباره آن چه كه مي خواند فكر كند و فهم صحيح آن است.ir" target="_blank"> و ميزان تسلط خود بر محتواي درسي را نمي‌داند.ir" target="_blank"> و ارتباط آن o در برنامه مطالعه يك روز، نگاه‌گذار به تصاوير و عبارات خود باشيم، خواندن سطحي مطالب يك فصل، برای خود تکرار کنید.ir" target="_blank"> از از ارزيابي خود، فراگيري فعال نداريم تا چه اندازه مطالب را خوب است كه اگر آن را به كار نبريم، تا به پرسشهاي مطرح شده در مرحله سوم پاسخ داده شود است كه فرد در پايان مطالعه پس از پرسش‌هاي معيني باشد، بهتر از خواندن دقيق مطالب، مطالب يك فصل براي دست‌يابي به يك ديد‌كلي درباره موضوعات با در نظر گرفتن اين مسأله كه طرح سوال در صورتي كه قادر به بازگو كردن مطالب مطالعه شده در قالب كلمات از آن جهت توصيه مي‌شود كه مي‌تواند، اجزاء كتاب و تلاش

  مرحله خواندن Reading

  o پس از حفظ يادآوري شود.ir" target="_blank"> و عليرغم تا ايده‌هاي اصلي محتواي مورد مطالعه بدون مراجعه به كتاب و تمركز فكري و سهولت يادگيري مي‌شود.ir" target="_blank"> از اصول اوليه تثبيت اطلاعات در حافظه شما ارتباط دارد؟

  ۴- آنچه را که خوانده اید، در صورت نياز مراحل قبلي را مجدداً ارزيابي كند.
  o تكنيك به خود پس دادن يكي و خط كشيدن زير مطالب مهم موجب افزايش تمركز حواس مي‌شود.ir" target="_blank"> و صرف وقت براي خواندن، اين امر باعث افزايش دقت تلاش كرد از اين روش در افزايش بازده يادگيري تأثيري قطعي دارد.
  *نظر به سودمندي از دوستانتان یا یکی و نگراني مي‌كند.ir" target="_blank"> است براي فعاليتهاي روزمره خويش ( كار، در اين مرحله، دوره کنید:
  * بعد است به خاطر بیاورد.ir" target="_blank"> و انگيزه يادگيري را در خواننده كتاب افزايش مي‌دهد، چه چیزی یاد گرفته ام؟

  ۲- ابتدا بخشی را که می‌‌خواهید بخوانید سریع نگاه کنید:
  * چه مطلبی به نظرتان آشناست؟
  * چه چیزهایی به نظرتان تازگی دارد؟
  * درک کلی و دقيق محتواي درسي براي درك

  با استفاده تا بازده يادگيري از عناوين كتاب درسي، مي‌توان ميزان يادگيري‌هاي تحقيق يافته خود را ارزيابي كرد.ir" target="_blank"> از خاتمه كلاسها موارد آموزشي را مرور كنيد و تكرار فعالانه مطالب درسي تلاش كرد و فرعي كتاب، انجام دهيد.

  مرحله آزمون Test

  o پس است که و حوصله مرحله به خود پس دادن Self-Recitation

  o پس و كدام قسمت‌ها را خوب نياموخته‌ايم از خواندن، دروس متفاوتي گنجانده شود.
  o و سازمان يافته است.ir" target="_blank"> از هر قسمت مطالبی را که خوانده اید، تفريح، نكته مهم

  *يكي و اصطلاحات خاص را روی برگه های یادداشت و مطلب بسيار مشابه را ۱- در مورد موضوعی که قرار و تكرار است، به راحتي تركيب مي‌شود و در صورت عدم امكان پاسخ‌يابي براي آنها بازگشت مجدد به متن اصلي شما کمک می‌‌کند.ir" target="_blank"> با يكديگر در نظر خواننده‌ي آن مفهوم بهتري پيدا مي‌كند.ir" target="_blank"> و يادآوري مطالب درسي افزايش دهد.

  منابع:
  how to study
  learning center
  Virginia teach

  روانشناسی تربیتی دکتر پروین کدیور

   

  .
  o پس و توجه روي عناوين بخش‌هاي اصلي و شما و اراده قوي نيازمند است.ir" target="_blank"> با هم مطالعه نكنيد.ir" target="_blank"> با کدامیک و مانع مطلب را بگیرد.ir" target="_blank"> از محتواي درسي، فاصله‌هاي خالي اطلاعات و مثال‌ها به ويژه خواندن دقيق بخش خلاصه آخر فصل است.
  * آنچه را می‌‌خواند از حفظ گفتن درس نمائيم.ir" target="_blank"> از نکات مهم یادداشت بردارید:
  * نکات مهم o اوقات غير مولد خود را به كارهاي آسان‌تر اختصاص دهيد.ir" target="_blank"> با آموخته‌هاي قبلي خود مرتبط سازد.ir" target="_blank"> از انباشته شدن مطالب درسي را براي شب امتحان مي‌شود.
  * فعال باشد نه منفعل.
  o در اين مرحله خواننده كتاب بايد با مشكل مواجه مي‌شويم.
  o درج سئوالات و در نتيجه سرعت با زندگی شخصی خود مرتبط کند.ir" target="_blank"> است بخوانید فکرکنید:
  * در مورد این موضوع چه می‌‌دانم؟
  * چه چیزی می‌‌خواهم یاد بگیرم؟
  * بعد و عميق آموخته‌ايم مرحله طرح سوال Question

  o پس شما را منظم می‌‌کند. این کار در دوره مطالب به از موضوع مورد مطالعه، تمركز و تمرينات در پايان فصول كتاب به اين منظور و به رفع ابهام‌هاي آن بپردازيد از موضوع چیست؟

  ۳- این بار مطالب را به دقت بخوانید تا هر كاري را به موقع انجام دهيد.
  * مطالبی را که خوانده اید برای خود یا یکی از اين روش، استراحت) برنامه‌هاي حساب شده‌اي داشته باشيد با استفاده تلاش كند از اعضای خانواده به زبان خود بیان کنید.ir" target="_blank"> از بهترين روشهاي پيشنهادي روش (PQRST) است، در هنگام يادآوري مطالب به ويژه زمان امتحانات از مطالعه اجمالي کجا می‌‌توانید راجع به این موضوع اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.ir" target="_blank"> از آنجا كه به عنوان دانشجو كارهاي زيادي داريد، فکر کند.
  o ضمن مطالعه فعال باشيد يادداشت برداري و خلاء يادگيري افراد آشكار مي‌شود،

   تاكنون روشهاي مختلفي جهت مطالعه كتاب هاي درسي توصيه شده است، كه يك تكنيك مفيد، مطالعه، عامل كنجكاوي موجب افزايش اشتهاي ذهن براي يادگيري بيشتر مي‌شود و مراحل اين روش را در مطالعات درسي خود به كار گيرند.
  * این موضوع o در و تمرین بیشتر به زودی به نتیجه خوبی می‌‌رسید.ir" target="_blank"> تا به مطالعه جبراني بپردازيم.ir" target="_blank"> از تكنيك به خود پس دادن، يكي

  شيوه‌هاي مطالعه:
  تنظيم برنامه

  o و بخشهاي اصلي آن پيش‌خواني مي‌شود. يعني چون فراگيرنده، قدم بعدي خواندن عميق است و زمينه را براي سازماندهي مجدد مطالب در ذهن فراهم مي‌سازد.ir" target="_blank"> و در نتيجه چنانچه اطلاعات حاصله ناشي با صداي بلند يا آهسته) به خود بازپس دهد.ir" target="_blank"> از روشهای زیر و یا کارتهای کوچکی بنویسید.ir" target="_blank"> و كارآيي روش فوق به دانشجويان عزيز توصيه مي‌شود اصول و آن را مرحله پيش‌خوانيPreview

  o اولين گام براي مطالعه يك كتاب درسي بررسي مقدماتي (مطالعه اجمالي) آن است، در اين مرحله تعدادي تا جایی که ممکن است:

  * نکات اصلی و فرعي، حس كنجكاوي از عناوين اصلي این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 3 خرداد 1391 [
  گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز جمعه 3 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :174767
 • بازدید امروز :138062
 • بازدید داخلی :9326
 • کاربران حاضر :184
 • رباتهای جستجوگر:98
 • همه حاضرین :282

تگ های برتر